اشتباهات رایج در آرایش صورت

بسیاری از ما بعد از دیدن فیلم‌های آموزشی بسیار به این نتیجه می‌رسیم که آرایش کردن به سادگی آب خوردن است، اما در نهایت بعد از سایه چشم شبیه یک پاندای بی‌خواب شده‌ایم. باید بدانید که در آرایش کردن، مانند هر هنر دیگری تکمیل مهارت‌های لازم به صبر، تمرین و تجربه زیاد نیاز دارد. ممکن است کشیدن یک خط چشم حاصل یک ضربه ساده چوب به نظر برسد، اما در واقعیت کشیدن خط چشم به وسیله ترکیبی از تخصص، دقت و هماهنگی چشم و دست به وجود می‌آید. بنابراین بهتر است در زمان یادگیری هنر آرایش کردن با برخی از اشتباهات رایج در آرایش صورت آشنا شویم تا طعمه آن‌ها نشویم. ما در این مقاله سعی داریم تا برخی از بزرگترین اشتباهات آرایش صورت را بررسی کنیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

یکی از بزرگترین اشتباهات آرایش صورت، عدم استفاده از پرایمر و مرطوب کننده

آرایش کردن پوست خشک یکی از بدترین اشتباهات آرایش صورت به شمار می‌رود. استفاده مستقیم از آرایش روی پوست خشک می‌تواند باعث پوسته پوسته شدن شود و باعث مشکل شدن ترکیب محصول با پوست شود. قبل از استفاده از هرگونه مواد آرایشی، مطمئن شوید که صورت شما تازه تمیز و مرطوب شده است. مرطوب کننده‌ای که می‌تواند به عنوان پرایمر هم استفاده شود بهترین انتخاب است. توصیه می‌شود تا برای رفع خشکی پوست در دراز مدت، حتماً هر هفته لایه برداری کنید.

اشتباهات آرایش صورت

توجه داشته باشید فرمول‌های پایه‌ای که می‌توانند ظاهری کامل برای آرایش پوست شما ایجاد کنند، بسیار گران هستند. به طور معمول هر آرایشگر ماهری قبل از استفاده از کرم پودر  از پرایمر استفاده می‌کند. پرایمر به بستن منافذ پوست، صاف شدن پوست پیش از فونداسیون، کاهش قرمزی و همچنین ظاهر شدن آکنه و علائم آکنه کمک می‌کند. یکی از رایج‌ترین اشتباهات آرایشی که باید از آن اجتناب کرد، کنار گذاشتن استفاده از پرایمر است. استفاده از پرایمر در آرایش باعث می‌شود تا پوست شما ظاهری بی‌عیب و نقص پیدا کند و به طور قابل توجهی ماندگاری آرایش صورت را افزایش می‌دهد. استفاده از مرطوب کننده قبل از پرایمر به همان اندازه مهم است. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم تا به ترتیب از مرطوب کننده، پس از آن پرایمر و سپس در نهایت از کرم پودر برای آرایش صورت خود استفاده کنید.

بخوانید: ویژگی های کرم پودر خوب

نحوه استفاده از رژ لب

رژ لب شما باید آخرین محصول آرایشی باشد که در برنامه معمول خود استفاده می‌کنید. به هر ترتیب دیگری از رژ لب استفاده کنید، احتمالاً شاهد خطوط لب نامشخص، سایه مبهم یا بدتر از آن پودرهایی خواهید بود که سهوا بر لب خود کشیده‌اید. علاوه بر این، استفاده از پرایمر و پایه روی لب‌ها قبل از رسیدن به رژ لب، یک بوم تمیز برای رنگ‌آمیزی لب‌ها به شما می‌دهد و عدم اجتناب از این نوع اشتباه رایج در آرایش، می‌تواند ظاهری کدر و پوسته پوسته به شما بدهد. علاوه بر این ماندگاری رژ لب شما نیز بسیار کم خواهد بود.

استفاده مواد آرایشی روشن‌تر از رنگ پوست شما برای آرایش صورت

استفاده از سایه اشتباه روی پایه یکی از بزرگترین اشتباهات آرایش صورت است، این کار باعث می‌شود صورت شما جوری به نظر بیاید که انگار متعلق به بقیه بدن شما نیست. مخصوصاً برای رنگ پوست سبزه، یک کرم پایه فوق العاده سبک چهره شما را خاکستری و بی‌رنگ می‌کند و یک رنگ خاکستری روی آرایش شما می‌گذارد. سایه با فونداسیون نامناسب نیز مانع بزرگی برای ظاهر طبیعی آرایش است و سبب می‌شود که چهره شما شبیه خرس قطبی به نظر بیاید.

مجله هفتگی: بهترین ریمل چشم

مشکلات آرایش صورت

استفاده از رژگونه زیاد یا کم روی گونه‌ها

در دسته بزرگترین اشتباهات آرایشگران تازه کار می‌توان به اشتباهات رژگونه اشاره کرد. زیاده روی در استفاده از رژگونه یکی از بزرگترین اشتباهات آرایش صورت است و به شما ظاهری مانند عروسک‌های ارزان قیمت و گوجه فرنگی می‌دهد. در حالی که استفاده صحیح از رژگونه بر روی صورت واقعاً می‌تواند ظاهر آرایش شما را تقویت کرده، استفاده از رژگونه به صورتی که ظاهر طبیعی و البته دلپذیر برای صورت شما ایجاد کند، بسیار توصیه می‌شود. رنگ رژگونه خود را با رنگ پوست خود مطابقت دهید و بسته به فرم صورت، پودر را به آرامی به استخوان گونه یا سیب گونه خود بکشید. به خاطر داشته باشید که یک لمس ملایم به پل بینی و چانه خود بزنید تا ظاهر صورتی کامل پوست به دست آید.

از مقاله از ویژگی های یک ریمل چشم خوب دیدن کنید.

یکی از اشتباهات آرایش صورت، استفاده از لایه‌های مختلف ریمل برای مژه و ابرو

این موضوع را می‌توانیم یکی از بدترین اشتباهات آرایش صورت بدانیم. استفاده از لایه‌های مختلف ریمل برای مژه و ابرو می‌تواند سبب شود که مژه‌های شما مانند تار عنکبوت به نظر بیایند و این اصلا زیبا نیست.

مژه‌های ضخیم و سفت که با فاصله‌های زیاد از هم جدا شده‌اند ظاهر زیبایی ندارند. به جای استفاده از چندین ریمل چشم از یک ریمل با کیفیت بالا با چوب پیچ استفاده کنید و آن را فقط یکبار بر روی چشم خود بکشید.

اشتباهات در آرایش صورت

در نظر گرفتن گردن در آرایش صورت

با اینکه هدف از آرایش کردن، زیباتر شدن صورت است، اما یکی از اشتباهات آرایش صورت این است که فقط به آن قسمت بچسبید و از آرایش روی گردن به طور کامل اجتناب کنید. گردن شما بعد از صورت، دومین قسمت در معرض دید بدن شما است و همچنین نزدیک‌ترین قسمت به آن است و عدم تطبیق پایه فونداسیون روی صورت با گردن باعث می‌شود صورت شما از آنچه زیر چانه است جدا شده به نظر برسد. همچنین می‌تواند گردن شما را پیرتر از صورت شما نشان دهد، که تصور آن نگران کننده است. برای جلوگیری از این کار از همان لایه فونداسیون مورد استفاده برای آرایش پوست صورت خود برای آرایش پوست گردن خود نیز استفاده کنید.

تمیز نکردن برس‌های آرایشی

برس‌های کثیف آرایش می‌توانند راه را برای تعدادی از مشکلات پوستی هموار کنند و آلودگی‌ها و باکتری‌ها را بر روی محصولات آرایشی شما، سپس به صورت و سپس دوباره به محصول منتقل کنند. حتی اگر قبل از آرایش صورت خود را کاملاً تمیز کرده‌اید، تجمع باکتری‌ها و میکروب‌ها بر روی یک برس آرایشی شسته نشده منجر به آکنه، جوش و در برخی موارد شدید، حتی بیماری‌های ویروسی می‌شود. این امر به ویژه در زمان استفاده از کرم پودر و سایر محصولات آرایشی به چشم می‌خورد.

 توصیه می‌شود که حداقل ۱۰ روز یکبار برس‌های آرایشی خود را بشویید. همچنین برای آرایش بهتر صورت بعد از مخلوط کردن چندین محصول زیبایی و با کرم پودر خود نیز برس‌های آرایشی خود را بشویید تا در استفاده‌های بعدی از برس خود شاهد مخلوط شدن ترکیبات موجود بر روی برس با لوازم آرایشی بهداشتی خود نباشیم.

یکی از اشتباهات رایج آرایش صورت، پر کردن بیش از حد ابروها

در حال حاضر مجموعه‌ای از ابروهای ضخیم به عنوان بهترین ظاهر طبیعی ابروها توصیه می‌شود. با این اوصاف، برخی از ما تمایل داریم که ابروهای خود را بیش از حد پر کرده و آن‌ها را پرپشت و بی‌نظم نشان دهیم. تیره شدن بیش از حد ابروها یکی از اشتباهات رایج آرایش صورت است و می‌تواند شما را شبیه یک کارگر ذغال فروش نشان دهد. بنابراین، در حالی که ابروهای خود را پر می‌کنید، به راحتی و سبک عمل کنید، به جای تحت الشعاع قرار دادن ابروهای طبیعی خود، بر حالت طبیعی ابرو خود تاکید کنید. چک چونه به فکر زیبایی صورت شماست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه