روتین مراقبت پوست چرب

همانطور که میدانید پوست یکی از حساس ترین اندام های بدن است و به سه دسته ( پوست خشک، پوست نرمال و پوست چرب ) قرار می گیرد.

امروزه با توجه به ماشینی شدن دنیا ؛ هوای آلوده و گسترش استفاده از لوازم های آرایشی روتین پوست از مهم ترین کارهای روزانه هر خانم شمرده می شود تا پوست خود را در برابر مشکلات و پیری حفظ کند.

در این متن به توضیحاتی درباره روتین مراقبت پوست چرب با کرم مرطوب کننده ، کرم ضدآفتاب و کرم لایه بردار پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

هدف اصلی هر فرد از روتین مراقبت پوست چرب این است که پوست خود را در بهترین حالت ممکن قرار دهد زیرا پوست های چرب معمولا منبعی برای جوش های سر سیاه و سر سفید به همراه منافذ باز و براق شمرده می شوند.

به همین دلیل در صورتی که شما از روتین مراقبت پوست چرب استفاده نکنید در مدت زمان کوتاهی دچار پیری و آسیب دیدگی پوست خواهید شد.

اگر شما نیز قصد روتین مراقبت پوست چرب می توانید با کمی تلاش و انجام مراحل درست روتین با استفاده از کرم مرطوب کننده ، کرم ضدآفتاب و کرم لایه بردار به جوانسازی پوست خود بپردازید.

مراقبت از پوست چرب

انجام روتین مراقبت پوست چرب

برای انجام روتین مراقبت پوست چرب  شما در ابتدا باید مداوم بودن فرایند را برنامه ریزی کنید، اینکه شما هر روز از روتین استفاده کنید.

اما پس از گذشت یک هفته دیگر از آن بهره نگیرید نه تنها مناسب نیست بلکه ممکن است باعث آسیب دیدگی بیشتر پوست شما شود.

زیرا پوست به مواد و کرم های مورد استفاده در روتین عادت کرده و در حال انجام فرایند لایه برداری است و با قطع کردن روتین پوست نمی تواند فرآیند لایه برداری را به صورت کامل انجام دهد.

روتین مراقبت پوست چرب به صورت کلی از سه بخش تشکیل شده است، روتین پاکسازی پوست که با استفاده از شستشو دهنده انجام می شوند.
ایجاد تعادل در پوست که با استفاده از تونر و مرطوب کننده انجام می شود و مرحله اخر مرطوب رسانی و آبرسانی پوست است.

به صورت عادی شما باید روزی دوبار روتین پوست انجام دهید، اما اگر زمان کافی برای اینکار ندارید روزی یک بار روتین را هر روز صبح به صورت مداوم طبق مراحل زیر انجام دهید و سپس از کرم ضدآفتاب برای خروج از خانه استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب

مراحل روتین مراقبت پوست چرب

1. پاک کردن صورت

اولین مرحله روتین مراقبت پوست چرب پاک کردن صورت است، کثیف بودن صورت شما اولین عامل ایجاد جوش های سرسفید و سرسیاه و همچنین ایجاد منافذ در پوست است.
به همین دلیل باید هر روز صبح پوست خود را با استفاده از پاک کننده دارای مواد سورفکتانت پاک کنید تا تمام آلودگی های موجود در پوست شما به همراه چربی و عرق از بین برود.

2. استفاده از تونر و کرم لایه بردار

کرم تونر و کرم لایه بردار برای از بین بردن لایه های مرده پوست و بازسازی پوست استفاده می شوند.

اگر شما دوبار در طول روز روتین پوست چرب انجام می دهید از کرم لایه بردار تنها یک بار در روز استفاده کنید، زیرا استفاده بیشتر از حد کرم لایه بردار می تواند به پوست شما آسیب وارد کند.

همچنین سعی کنید شب از کرم لایه بردار استفاده کنید تا در طول شب کرم به صورت مداوم و پیوسته فرایند روتین را انجام دهد.

برای استفاده از تونر و کرم لایه بردار شما باید از یک پنبه استفاده کنید. پس از انجام مرحله پاک کردن پوست بر روی یک پنبه کرم لایه بردار بزنید و روی پوست خود را آرامی طرف بیرون پوست بکشید، دقت داشته باشید میزان کرم لایه بردار نباید زیاد باشد و روی پوست دیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه