روش‌های درمان میخچه پا در خانه

در مقاله روش‌های درمان میخچه پا در خانه همراه چک چونه باشید. اسکراب بدنه یکی مرطوب‌کننده و نمونه‌های معروف کرم پا است شما می‌توانید از آن‌ها برای درمان میخچه پا در خانه استفاده کنید. بسیاری از افراد نسبت به بیماری میخچه آگاهی کافی ندارند به همین دلیل در اثر بیماری میخچه درد‌های بسیار وحشتناک را تحمل خواهند کرد و نمی‌توانند درمان مناسبی برای آن‌ها به کار بگیرند، گاهی این میخچه‌ها می‌توانند به حدی دردناک شوند که شما را اذیت و حتی باعث آسیب همیشگی به پا‌های شما باشد. 

میخچه پا چیست

میخچه به عنوان یک نوع پینه است که از پوست مرده ساخته شده و معمولاً روی سطوح صاف مانند در بالا یا جلوی پا به وجود می‌آید. در دین میخچه در پا با توجه به اینکه در کدام قسمت قرار دارد می‌تواند بسیار زیاد یا کم باشد، برای مثال اگر میخ در قسمتی از پا قرار داشته باشد که با زمین برخورد دارد درد آن در اثر هر برخورد با زمین وحشتناک‌تر خواهد شد. البته میخچه پا معمولاً دایره شکل بوده و مرکز آن مشخص است به همین دلیل شما به راحتی می‌توانید جایگاه آن را در پای خود تشخیص دهید.

فروشگاه لوازم آرایشی چک چونه

انواع میخچه

میخچه سخت: این میخچه در جا‌هایی که پوست ضخیم‌تر است یا در مناطق استخوانی پا به وجود می‌آید، مانند کف پا یا زیر استخوان‌های انگشتان پا قرار دارد. با توجه با توجه به اینکه مکان‌های میخچه سخت بازم این ارتباط بسیار زیادی دارد در آن می‌تواند برای شما طاقت‌فرسا باشد.
میخچه نرم: رنگ می‌خچـه نرم تقریباً سفید بوده و بافت آن برعکس میخچه سخت لاستیکی می‌باشد. همچنین این نوع میخچه برخلاف میخچه سخت در مناطقی که بسیار نرم هستند مانند بین انگشتان پا و در نقاط مرطوب و عرق کرده ایجاد می‌شود.

دلایل ابتلا به میخچه

دلایل ایجاد میخچه می‌توانند بسیار زیاد و نامحدود باشند اما از مهمترین آن‌ها می‌توانیم به چیز‌هایی که فشار یا اصطکاک روی پوست ایجاد می‌کنندپوشیدن کفش‌های خیلی تنگ، پوشیدن کفش‌هایی که پاشنه خیلی بلندی دارند.

استفاده از کفش‌های سست، پوشیدن جوراب نامناسب و جذاب هوایی که پا را اذیت می‌کنند، کفش پوشیدن بدون جوراب، زیرا پا به صورت مستقیم با کفش در ارتباط خواهد بود و آسیب می‌بیند.

پوییدن و راه رفتن برای مدت طولانی با پا‌های برهنه، راه رفتن در یک مسیر خاص و همیشگی، افزایشسن زیرا چون با افزایش سن، بافت چربی پوست کمتر می‌شود و پا به مرور زمان زیر خواهد شد، زانو زدن روی زمین برای مدت طولانی بدون حرکت، گذاشتن آرنج روی میز یا روی زمین به صورت مکرر که باعث می‌شود به پا فشار وارد شود و…. اشاره داشته باشیم.

همچنین بسیاری از افراد زمانی که در پای آن‌ها میخچه ایجاد می‌شود توانایی تشخیص آن را ندارند، به همین دلیل در مرور زمان این میخ می‌تواند دردناک و وجود آن وخیم‌تر شود.

دلایل ابتلا به میخچه

علائم وجود میخچه پا 

از علائم وجود یک میخچه در پا می‌توانیم به ایجاد یک قسمت ضخیم و خشن روی پوست به صورت متورم، خشک شدن پوست در طولانی مدت بدون درمان به وسیله کرم مرطوب‌کننده، پوسته پوسته شدن پوست پا در مرور زمان، ایجاد حالت مومی شکل روی پوست بدون سابقه، به وجود آمدن احساس درد شدید یا حساسیت در زیر پوست و… اشاره داشته باشیم.

روش‌های درمان میخچه پا در خانه

روش‌های درمان میخچه پا در خانه

بسیاری از افراد تصور دارند که برای درمان میخچه پا حتماً باید به پزشک مراجعه کنند، در صورتی که برای درمان میخچه پا روش‌های درمانی زیادی مانند اسکراب بدنه، کرم پا و مرطوب‌کننده‌های مخصوص وجود دارد که خود شما در منزل می‌توانید انجام دهید.

در ادامه به توضیح این روش‌ها خواهیم پرداخت.

البته در درمان میخچه یکسری نکات وجود دارد، برای مثالاگر ناحیه میخچه درد بسیار شدیدی داشت خود درمانی نکنید و حتماً به پزشک مراجعه کنید.

همچنین در صورتی که دیابت یا بیماری شریانی محیطی دارید استفاده از درمان‌های خانگی اسکراب بدن، کرم پا و مرطوب‌کننده می‌تواند برای شما خطرناک باشد به همین دلیل حتماً قبل از شروع درمان با پزشکتان مشورت کنید.

همچنین درصورتی که وستتان خیلی حساس است، از روش‌های درمان میخچه در منزل استفاده نکنید، زیرا می‌تواند باعث ایجاد عفونت، تشدید درد، چرکی شدن، ترشحات ناحیه میخچه، ایجاد ورم یا قرمزی در محل میخچه باشد.

سرکه سیب

یک ظرف بزرگ را با آب داغ و صابون پر کنید سپس یک فنجان سرکه سیب به آن اضافه نمایید. به مدت ۱۵ دقیقه پا‌هایتان را درون این محلول قرار دهید، دقت داشته باشید در این روش‌های شما نباید هیچ گونه زخم خراشیدگی یا پارگی داشته باشد زیرا سرکه سیب و صابون می‌تواند باعث ایجاد عفونت در هرگونه زخم شود. پس از اینکه پا‌ها را بیرون‌آورید، با مقداری روغن کرچک، پا‌ها را چرب کنید.

استفاده از روغن کرچک

همانطور که می‌دانید در تمام نمونه‌های اسکراب بدن کرم پا و مرطوب‌کننده از روغن کرچک استفاده می‌شود و همین دلیل برای درمان میخچه می‌توانیم استفاده از روغن کرچک را به عنوان یک راه حل قطعی معرفی کنیم.

استفاده از روغن کرچک یک راه مؤثر و سریع برای درمان میخچه پا است که اگر به طور مرتب استفاده شود.

می‌تواند پوست سخت میخچه را نرم کرده و به مرور زمان از بین ببرد.

برای این درمان باید روزی سه بار مقداری روغن کرچک روی میخچه بمالید تا کامل درمان شود. دقت داشته باشید درصورتی پوست شکاف خورده و خراشیده شده است از روغن کرچک استفاده نکنید.

استفاده از روغن کرچک

اسکراب بدنه

اگر پوست شما حساس و خشک است به جای روش‌هایی مانند استفاده از روغن کرچک یا سرکه سیب بهتر است به سراغ اسکراب بدن برای پوست بروید، مطمئن باشید که این مرطوب‌کننده هیچگونه مواد شیمیایی التهابی برای پوستتان به وجود نمی‌آورد.

البته برای درمان میخچه پا با این محصول شما باید به انتخاب خود دقت داشته باشید، زیرا اسکراب‌های بدنه دارای انواع مختلفی مانند اسکراب‌های نمکی و شکری هستند که هر کدام از آن‌ها تأثیر متفاوتی دارند، اما به صورت کلی می‌توانند در کوتاه‌ترین بازه زمانی ممکن میخچه را از بین ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه