نکات مهم سولاریوم یا آفتاب گرفتن برای تغییر رنگ پوست

لوسیون بدن، برنزه‌کننده بدن، اسکراب بدن و بسیاری از محصولات بهداشتی دیگر امروزه می‌توانند باعث سولاریوم یا آفتاب گرفتن برای تغییر رنگ پوست باشند. همانطور که می‌دانید پوست برنزه می‌تواند شما را جذاب و بدن شما را چشمگیر کند. 

برنزه کردن پوست نیز درخشندگی گرمی به پوست می‌بخشد، لک‌ها را می‌پوشاند و به لباس‌های رنگارنگ کمک می‌کند بهتر به نظر برسند. اما بهتر است بدانید برنزه شدن به درستی مستلزم رعایت نکات مهم است. 

پرتو‌های خطرناک UV، ایجاد خطوط تیره و روشن روی پوست، پوست سوخته و نارنجی، همگی نتیجه برنزه کردن اشتباه هستند. شما با کمی دانش و آینده نگری می‌توانید بر این مانع غلبه کنید و به رنگ پوست دلخواه خود برسید، به همین دلیل در ادامه این بخش از بلاگ فروشگاه چک و چونه به توضیحاتی در این زمینه پرداخته ایم.

نکات مهم سولاریوم یا آفتاب گرفتن برای تغییر رنگ پوست

تامین عرضه کننده برترین محصولات آرایشی و بهداشتی چک چونه

۱منبع UV خود را انتخاب کنید

هیچ چیز بهتر از روش قدیمی برای برنزه شدن نیست. اما اگر آسمان یا آب و هوا اجازه این کار را به شما نمی‌دهد می‌توانید از دستگاه سولاریوم، لوسیون بدن، برنزه‌کننده بدن و اسکراب بدن استفاده کنید که روشی مؤثر و قابل استفاده در تمام طول سال است. در صورت تمایل به استفاده از این روش می‌توانید گزینه‌های سولاریوم‌ایستاده و سولاریوم خوابیده را در نظر بگیرید.
توجه داشته باشید که نباید زیاد از سولاریوم استفاده کنید و مدت زیادی در آن نمانید، زیرا به جای برنزه شدن، پوست شما مانند چرم می‌شود!

۲- پوست خود را مرطوب کنید

پوست هیدراته خیلی بهتر از پوست‌های خشک و کثیف برنزه می‌شود. قبل از اینکه پوست خود را برای برنزه شدن آماده کنید، می‌توانید با استفاده از لوسیون بدن، برنزه‌کننده بدن یا اسکراب بدن موارد زیر را انجام دهید.
در حمام با کمک یک پارچه یا صابون مخصوص پوست مرده و پوسته پوسته شده را به آرامی لایه‌برداری کنید.
بدن خود را با لوسیون بدن حاوی سدیم PCA مرطوب کنید. این ترکیب بخشی طبیعی از پوست است که به اپیدرم کمک می‌کند تا سالم بماند و با جذب رطوبت هوا بر پوست تأثیر می‌گذارد.
در ادامه مقدار مناسبی از ضد آفتاب را روی پوست خود بمالید. اگر پوست روشن‌تری دارید، از کرم‌هایی با SPF بالاتر استفاده کنید. دقت داشته باشید مهم نیست چه نوع پوستی دارید یا چه مقدار فونداسیون می‌پوشید، SPF شما باید حداقل ۱۵ باشد.
همچنین اگر قصد رفتن در آب را دارید، از کرم ضد آفتاب که ضدآب نیز هست استفاده کنید، یا هر بار که از آب بیرون آمدید، آن را دوباره استفاده کنید. در غیر این صورت هر چند ساعت یکبار ضد آفتاب را طبق دستور آن تمدید کنید.

پوست خود را مرطوب کنید

۳هنگام برنزه کردن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید
اگر برای یک ساعت آفتاب گرفتن به ساحل می‌روید، کرم ضد آفتاب با SPF ۴ تا ۱۵ مناسب خواهد بود. البته این میزان SPF به حساسیت پوست و میزان کرمی که می‌زنید نیز بستگی دارد.
اگر از ضد آفتاب استفاده نمی‌کنید، حتی اگر برنزه نمی‌کنید، اشعه‌های UVA و UVB می‌توانند به پوست شما آسیب برسانند. پس کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.
همچنین از بالم لب در کنار ضد آفتاب استفاده کنید. کرم ضد آفتاب را در محلی کاملاً دور از نور خورشید به پوست خود بزنید و بگذارید ۲۰ تا ۲۵ دقیقه روی پوست بماند و سپس زیر نور خورشید بروید.
اگر مشاهده کردید که قرمزی روی پوست شما پخش می‌شود، از نور خورشید دوری کنید. زیرا پوست شما سوخته است و اگر همچنان زیر نور آفتاب بمانید، سوختگی عمیق‌تر شده و احتمال آسیب جدی به پوست افزایش می‌یابد.

سولار و برنزه کردن پوست

۴کمتر لباس بپوشید

همانطور که می‌دانید استفاده از لوسیون بدن به همراه برنزه‌کننده بدن یا اسکراب بدن می‌تواند باعث سولاریوم یک دست در بدن شما شود. اما اگر می‌خواهید قسمت‌های چند رنگ و برنزه پوست خود را پنهان کنید، از همان لباس‌هایی که با آن شنا می‌کنید برای آفتاب گرفتن استفاده کنید. استفاده از همین مایو تمام قسمت‌های سفید بدن شما را زیر آن لباس پنهان می‌کند.
همچنین اگر به تنهایی آفتاب می‌گیرید و محل آفتاب گرفتن شما برای دیگران قابل مشاهده نیست، این کار را بدون لباس انجام دهید. زیرا بهترین راه برنزه کردن این است که هیچ قسمت برنزه نشده روی بدن خود باقی نماند.

۵مکان مناسب خود را پیدا کنید

هر کجا که می‌خواهید آفتاب بگیرید، چه در حیاط خلوت خود، چه در ساحل یا کنار استخر. تنها چیزی که نیاز دارید روغن برنزه‌کننده، آب، یک تشک یا یک صندلی آفتابگیر است. همچنین با توجه به مکان مورد نظر اسکراب بدن، لوسیون بدن و برنزه‌کننده بدن را انتخاب کنید.تشک یا صندلی خود را در مکانی قرار دهید که نور خورشید مستقیماً به شما بتابد.

۶هنگام آفتاب گرفتن بچرخید
فکر کن جوجه کباب هستی! برای برنزه کردن کل بدن باید به پشت، پهلو و شکم بچرخید و قسمت‌هایی مانند زیر بغل را که کمتر در معرض نور خورشید هستند را در معرض دید قرار دهید. همچنین می‌توانید یک روز را به پشت و یک روز را در آفتاب بگیرید.
اگر دوست ندارید تمام روز دراز بکشید، می‌توانید به آرامی بدوید یا راه بروید. این کار نه تنها شما را در معرض نور خورشید قرار می‌دهد و پوست شما را برنزه می‌کند، بلکه به کاهش وزن کمک می‌کند و باعث می‌شود اندامی خوش فرم‌تری داشته باشید.

۷از چشمان خود محافظت کنید

همانطور که اسکراب بدن، برنزه‌کننده بدن و لوسیون بدن از پوست شما محافظت می‌کنند، چشمان شما نیز می‌تواند برنز باشد! . استفاده از کلاه آفتابی یا بستن چشم‌ها هنگام برنزه کردن بهتر از عینک آفتابی است. برخورد نور با سلول‌های عصبی چشم، غده هیپوتالاموس را تحریک می‌کند که باعث تولید ملانین بیشتر و در نتیجه تیره شدن پوست می‌شود.

۸هنگام برنزه کردن آب بنوشید
حتماً آب فراوان بنوشید. گاهی برای خنک شدن در آب بپرید و مطمئن باشید که این کار مانع برنزه شدن شما نمی‌شود. اما حتماً بعد از بیرون آمدن از آب دوباره ضد آفتاب بزنید.

سولاریوم

 

۹بعد از برنزه شدن از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید
از لوسیون‌های حاوی آلوئه ورا برای تسکین و مرطوب کردن پوست خود استفاده کنید. این کار پوست شما را سالم نگه می‌دارد و از خشکی و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می‌کند.

  • mohammad
  • شهریور 13, 1401
  • 53 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه