همه چیز درباره اصلاح صورت آقایان و افترشیو

افترشیو امروزه یکی از پر چالش‌ترین مسائل برای مردان شمرده می‌شود درصورتی که برخلاف تصور اصلاح صورت مردان کار سختی نیست، فقط باید تیغ را به همراه فوم اصلاح یا ژل اصلاح بردارید و شروع به کشیدن آن روی صورت کنید، اما برای بسیاری از ما، موضوع به اینجا ختم نمی‌شود.
در واقع افراد زیادی هستند که هنگام تراشیدن صورت خود درد و ناراحتی را تحمل می‌کنند و در نهایت از نتیجه کار چندان راضی نیستند یا با مشکلات پوستی، جوش و سایر مسائل دست و پنجه نرم می‌کنند. پس چه کنیم که هر بار بهترین اصلاح را با تیغ داشته باشیم؟ در پاسخ به این سؤال فروشگاه چک چونه قصد دارد همه چیز را درباره اصلاح صورت آقایان و افترشیو برای شما بیان نماید.

نکات و توصیه‌هایی برای بهترین اصلاح و افترشیو

اگر شما پس از اصلاح مشکلات پوستی بسیار شدید دارید یا از بیماری پوستی رنج می‌برید با یک آرایشگر مرد یا متخصص پوست صحبت کنید، او قطعاً راه حل‌ها و توصیه‌هایی را به شما خواهد گفت که با رعایت و اجرای آن‌ها می‌توانید یک اصلاح عالی و بی‌نقص داشته باشید. اما ما نیز در ادامه توضیحاتی از این راهکار‌ها و اطلاعات را در اختیار شما قرار خواهیم داد، برای خواندن جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

برترین عرضه کننده محصولات بهداشتی و آرایشی مردانه

۱. تمام مراحل اصلاح را یک به یک انجام دهید

در افترشیو و اصلاح عجله صورت مردان برابر با آسیب احتمالی پوست روبرو می‌شود، به همین دلیل بهتر است با انجام مراحلی که در زیر توضیح می‌دهیم، صورت را برای این کار کاملاً آماده کنید:

در ابتدا باید صورت خود را بشویید تا تمامی آلودگی‌های آن از برای افترشیو از بین برود. در ادامه توصیه می‌کنیم از ژل یا سایر محصولات شستشوی ملایم صورت استفاده کنید، زیرا شستن صورت با صابون‌های تند و نامناسب، روغن‌های نرم‌کننده طبیعی مو‌های صورت را از بین می‌برد و تمیز کردن صورت را دشوارتر می‌کند.
در ادامه صورت را با ژل اصلاح یا فوم اصلاح که آماده کرده‌اید کاملاً بپوشانید و اجازه دهید ۲ تا ۳ دقیقه روی صورت بماند. در ضمن می‌تونید مسواک بزنید یا مو‌هایتان را‌شانه کنید تا حوصله‌تان سر نرود!
پس از گذشته چند دقیقه تیغ را بردارید و شروع به اصلاح کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم اگر معمولاً زمان شستشوی صورت خود را قبل از اصلاح ندارید، همیشه می‌توانید بعد از حمام اصلاح کنید. در این زمان پوست و مو‌های صورت گرما و رطوبت مورد نظر را دارند و کشیدن تیغ ​​روی صورت راحت‌تر خواهد بود.

۲. از برس اصلاح صورت استفاده کنید

دقت داشته باشید، بهتر است از دست برای پخش کردن ژل اصلاح یا فوم اصلاح استفاده نکنید و این کار را با برس یا برس‌های مخصوص انجام دهید، زیرا تمام مو‌های صورت به طور کامل در کف اصلاح پوشیده شده، نرم‌تر می‌شوند و اصلاح راحت‌تری انجام می‌شود.
همچنین برای داشتن اصلاح بهتر نیازی به استفاده از تیغ‌های چند تیغه نیست، بلکه استفاده از تیغ کافی است. مهم است که تیغ شما تیز باشد و شما در افترشیو به استفاده از ژل اصلاح و فوم اصلاح توجه کرده باشید.
همچنین به طور کلی، اگر بیشتر روز‌ها اصلاح می‌کنید، بهتر است هر هفته (یا هر دو هفته یک بار) تیغ استفاده شده را عوض کنید. البته قابل ذکر است که می‌توان از ریش تراش‌های با کیفیت‌تر و گران‌تر برای مدت طولانی‌تری استفاده کرد.

برس اصلاح صورت

نکته اصلاح با ژل اصلاح

هر چه ژل اصلاح یا فوم اصلاح روی صورت بماند، تراشیدن صورت با تیغ راحت‌تر خواهد بود. در این صورت تیغ با ملایمت بیشتری روی صورت کشیده می‌شود و دیگر درد و ناراحتی از زبری ریش وجود نخواهد داشت. به همین دلیل برای نرم شدن مو‌های صورت، هنگام شستن صورت، اجازه دهید ژل یا محصول ملایم دیگری که برای شستشو تهیه کرده‌اید، مدت کوتاهی روی پوست بماند.

تیغ را در خلاف جهت رویش مو‌های صورت بکشید

۳. تیغ را در خلاف جهت رویش مو‌های صورت بکشید

نکته مهم دیگر در اصلاح صورت آقایان علاوه بر استفاده از ژل اصلاح و فوم اصلاح، جهت کشیدن تیغ ​​روی صورت است.
طبق اطلاعات ما بهتر است تیغ را در خلاف جهت رویش مو‌های صورت در بکشید. اگر مثلاً تیغ از پایین به بالا کشیده شود، در نهایت پوست و صورت صاف‌تر می‌شود و شما افترشیو بسیار تمیزی خواهید داشت.
البته قابل ذکر است که اگر شما این کار را بدون ژل اصلاح یا فوم اصلاح انجام دهید، خطر ایجاد مو‌های زیر پوستی یا زخم شدن صورت افزایش می‌یابد. رعایت این نکته برای کسانی که مو‌های صورتشان درشت‌تر و ضخیم‌تر است، اهمیت ویژه‌ای دارد.
همچنین پیشنهاد می‌کنیم مو‌های یک قسمت از صورت را با یک ضربه تیغ کاملاً بتراشید زیرا دیگر نیازی به کشیدن تیغ ​​نیست و هر چه تعداد دفعات بیشتری از تیغ استفاده کنید، احتمال آسیب یا ناراحتی پوست بیشتر می‌شود.
قابل ذکر است که برای این منظور باید تیغ کاملاً تیز باشد و مو‌های صورت از قبل برای اصلاح (شستشوی صورت و استفاده از خمیر موبر) آماده شود.

۴. قبل از اصلاح از روغن یا لوسیون استفاده کنید
علاوه بر استفاده از ژل و فوم در افترشیو راه حل خوب دیگر استفاده از چند قطره
شوینده و لوسیون مردانه قبل از اصلاح است. این لوسیون مو‌های صورت را نرم کرده و علاوه بر آن لایه‌ای محافظ روی پوست صورت در برابر تیغ ایجاد می‌کند، همچنین پس از اصلاح به راحتی می‌توانید روغن روی پوست را با کمی آب و صابون بشویید.

۵. از خمیر یا فوم مناسب استفاده کنید
همانطور که می‌دانید محصولات پتروشیمی قابل احتراق در این نوع محصولات چربی طبیعی پوست را از بین می‌برند و باعث خشکی پوست می‌شوند، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم از فوم معتبر و تضمین شده در این راه استفاده کنید.

همچنین با استفاده همزمان از روغن اصلاح و فوم می‌توانید دو لایه محافظ روی پوست ایجاد کنید، در این صورت خطر زخم یا ناراحتی پوستی در اثر کشیدن تیغ ​​بسیار کم خواهد بود.

۶. هرگز تیغ را دو بار روی یک قسمت از صورت نکشید

قبل از اصلاح صورت بهتر است با توجه به راهنما و اطلاعاتی که توضیح داده شد از محصولات مناسب برای تهیه آن استفاده کنید.
زمانی که مو و پوست صورت نرم است، یک ضربه تیغ برای کوتاه کردن مو‌های هر قسمت کافی است، البته به شرطی که تیغ کاملاً تیز و سالم باشد.
اگر تیغ را بار‌ها و بار‌ها روی قسمت خاصی از صورت خود بکشید، به احتمال زیاد به آن آسیب زیادی وارد خواهید کرد.
همچنین در صورت نیاز به کشیدن مجدد تیغ روی قسمتی از پوست صورت، قبل از انجام این کار، کمی لوسیون را روی ناحیه مورد نظر بمالید و سپس مجدداً تیغ را روی آن بکشید.

هرگز تیغ را دو بار روی یک قسمت از صورت نکشید

نکات پس از افترشیو صورت مردان

۱. پس از اصلاح، از محصولات مناسب استفاده کنید

بعد از اصلاح صورت خود را با آب سرد بشویید، این به کاهش التهاب ناشی از اصلاح کمک می‌کند. به خاطر داشته باشید که هنگام اصلاح، حداکثر دو لایه از پوست برداشته و جایگزین می‌شود. استفاده از محصولات مناسب برای زمان پس از اصلاح می‌تواند به جایگزینی این لایه‌ها روی پوست کمک کند.
پیشنهاد ما استفاده از مرطوب‌کننده‌های مخصوص بعد از اصلاح است. برای مدت زمان بعد از اصلاح، بیشتر از محصولات بدون عطر استفاده کنید.
هر چه لوسیون پس از اصلاح سریعتر جذب پوست شود، بهتر است. این را در هنگام خرید در نظر داشته باشید. علاوه بر این توصیه می‌کنیم تا مدت زمان بعد از اصلاح از محصولات حاوی الکل استفاده نکنید. با این کار وضعیت پوست بدتر می‌شود.

۲. تیغ قابل استفاده مجدد را در جای خشک و مناسب نگهداری کنید
پس از اصلاح، تیغ را کاملاً خشک و تمیز کنید و در جای مناسب نگهداری کنید. اگر تیغ خیس شود یا روی یک دستمال مرطوب بماند، به مکانی مستعد برای رشد باکتری‌ها و میکروب‌ها تبدیل می‌شود و کارایی خود را از دست می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه