ویژگی های کرم پودر خوب

مقدمه

انتخاب کرم پودر، یکی از سخت ترین انتخاب‌ها در دنیای زیبایی است. زیرا انواع مختلف زیادی از آن وجود دارد. یک کرم پودر خوب، اغلب می‌تواند قیمت‌هایی میلیونی داشته باشد. در بیشتر موارد، مبلغی که برای آن پرداخت می‌کنید ارزشش را دارد. اما جواهرات پنهانی وجود دارند که به خوبی کرم پودرهای درجه یک کار می‌کنند. اگر بدانید که باید به دنبال چه چیزی باشید، می‌توانید آنها را پیدا کنید. امروز، ویژگی های کرم پودر خوب را به اشتراک می گذاریم که شما را در تشخیص بهترین‌های بازار، بدون توجه به قیمت، تبدیل به یک فرد حرفه‌ای می‌کند.

1. فرمول

مهمترین جنبه‌ای که هنگام انتخاب کرم پودر باید در نظر بگیرید، فرمول آن است. فرمول، یکی از مهم‌ترین ویژگی های کرم پودر خوب به شمار می‌رود. اولین چیزی که باید بدانید، نوع پوستتان است. بر اساس ترکیب محصول، می‌توانید تعیین کنید که آیا کرم‌پودری که در دست دارید، برای نیازهای پوست شما مناسب است یا خیر. فرمول اولیه محصول، همچنین بر نحوه واکنش آن به سایر محصولاتی که روی صورت خود استفاده می‌کنید (مراقبت از پوست، پرایمر، کانسیلر، ضد آفتاب و…) تأثیر می‌گذارد. 4 نوع فرمول اساسی وجود دارد که باید در نظر بگیرید: پایه آب، پایه روغن و پایه سیلیکون و پودر.

 بیشتر از پایه، باید به ترکیباتی که برای ساخت کرم پودر استفاده شده، دقت کنید. آیا آنها کمدوژنیک نیستند؟ آیا آنها گیاهی هستند؟ آیا حاوی مواد سمی هستند؟ یکی از راه‌ها این است که در وب سایت های مواد آرایشی جستجو کنید. آنها لیست کاملی از مواد تشکیل دهنده را برای تقریباً هر محصولی که در وبسایت خود دارند، ارائه می‌دهند و از این طریق می‌توانید بفهمید که چقدر برای پوست شما بی‌خطر هستند.

2. ویژگی های کرم پودر خوب: سازگاری

هنگامی که نوع پوست خود را می‌شناسید، سپس فرمول و ویژگی کرم پودر خوب و مناسب آن را درک می‌کنید، باید سازگاری محصول را در نظر بگیرید. کرم پودرهای مایع معمولاً بر پایه آب هستند و باید احساس سبک و بدون وزنی داشته باشند. کرم پودرهای دیگر، معمولاً بر پایه روغن هستند و همانطور که از نامشان پیداست مانند یک کرم غلیظ هستند. کرم پودرهای سیلیکونی بین مایع و کرم قرار دارند. آنها معمولاً بیشتر به سمت مایع بودن متمایل هستند؛ اما می‌توانند مانند مخمل باشند. زیرا بیشتر از مایع آب رسانی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: شامپوهای تقویتی مو

کرم پودر خوب

البته فاندیشن‌های پودری نیز وجود دارند که حاوی رنگدانه‌های خشک و اغلب مواد معدنی هستند. این نوع از فاندیشن‌ها، باید آنقدر آسیاب شوند که نتوان دانه‌های درون آن را احساس کرد. اگر این کار انجام شود، به هنگام لمس، مانند مخمل و ابریشم خواهند بود. همچنین، پودرهای فشرده باید آنقدر جمع و جور باشند که وقتی براش خود را در آنها فرو می‌کنید، به پرواز در نیایند.

بخوانید: ویژگی های یک ریمل چشم خوب

3. رنگ

یکی از مهم‌ترین ویژگی های کرم پودر خوب رنگ آن است. کرم پودر خوب، مهمتر از همه باید با رنگ پوست شما سازگار باشد. صرف نظر از اینکه چه نوع لوازم آرایشی و بهداشتی‌ای را روی پوست خود استفاده می‌کنید، باید بتوانید کرم پودر متناسب با رنگ پوست خود را بیابید. علاوه بر پیدا کردن رنگ مناسب، باید مطمئن شوید که به بدترین شکل، اکسیده نخواهد شد. اکسیده شدن، یک واکنش شیمیایی آزاردهنده در هنگام مواجهه کرم پودر با هوای آزاد است که به طور معمول، باعث می‌شود که هنگام استفاده، روی پوست رنگ نارنجی به‌خود بگیرد. هیچ کرم پودری از اکسیده شدن در امان نیست. اما یک فرمول با کیفیت، اکسیداسیون را در نظر می‌گیرد. بنابراین کرم پودر نباید رنگ پوست شما را به نارنجی روشن تبدیل کند؛ ممکن است کمی تیره‌تر شود، اما نه به شدت.

امروزه اکثر مارک‌ها پیشرفت کرده‌اند و طیف گسترده‌ای از کرم پودرها را در سطح بالا و پایین ارائه می‌دهند. گزینه‌های مقرون به صرفه مانند اوردینری، کالر پاپ، لورئال، بلک اوپال، الف و… هستند. در میان رده‌ها فنتی، میکاپ فوراِوِر، لنکام، نارس، دیور و مارک جیکوبز را خواهید دید. در مدل‌های گران‌تر نیز  اَوِرگلس، گرلن، جورجیو آرمانی، تام فورد و کوین اوکوئین را داریم.

4. پوشش

اولویت اصلی کرم پودر، پوشش دادن رنگ پوست شما است. ویژگی مهم دیگر یک کرم پودر خوب این است که باید بتواند لکه‌های جزئی و تغییر رنگ را بدون نیاز به کانسیلر بپوشاند. حتی اگر شما یک مرطوب کننده رنگی خریداری کرده باشید، کرم پودر باید به اندازه کافی به پوست رنگ بدهد که دیگر نیازی به استفاده از آن نداشته باشید.

نشانه های کرم پودر خوب

5. ویژگی های کرم پودر خوب: زیبایی طبیعی

هدف اصلی کرم پودر، افزایش زیبایی طبیعی شماست. البته این هدف، مستلزم این است که روی صورتتان بماند، دقیقاً همان جایی که آن را مالیده‌اید. کرم پودر خوب باید روی پوست شما به خوبی جذب شود. نباید بتوان آن را به راحتی از رنگ طبیعی متمایز کرد. کرم پودر خوب، باید جلای سالم به پوست بدهد (البته این بستگی به سطح مورد نظر شما دارد: مات، شبنم، ساتن). همچنین، باید تا حدی خشک شود که روی پوست احساس کنید مانند ابریشم است و حالت چسبناکی نداشته باشد. ویژگی یک کرم پودر خوب این است که پس از استفاده، هنگام قرار دادن دست بر روی صورت نباید فوراً اثر دست و انگشتان شما روی پوست، پدیدار شود.

مجله هفتگی:اهمیت خرید آنلاین از فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی

اگر همچین اتفاقی افتاد، بدان معناست که مقدار زیادی روغن در محصول وجود دارد و مناسب پوست شما نیست. گاهی اوقات این امر به طور طبیعی برای انواع پوست‌های چرب اتفاق می‌افتد. اما پس از استفاده از کردم پودر، همه تقصیر را گردن چربی پوست نیاندازید. چرا که هم اکنون لایه‌ای از کرم پودر روغنی روی آن وجود دارد.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از دستمال مرطوب، 40 روش جالب و هوشمندانه

6. پوشش طولانی

در عصر حاضر، آرایش باید در تمام طول روز دوام داشته باشد. از زمانی که از در خارج می‌شوید تا وقتی که بعد از ساعت کاری خود به خانه می‌آیید، آرایش شما تحت فشار یک روز شلوغ قرار دارد. با این وجود، یک کرم پودر خوب باید پوست شما را که کمی لکه دارد، روتوش کرده و بپوشاند. شما باید بتوانید بدون نگرانی از به هم ریختن کرم پودرتان، به راحتی 8 ساعت لباس بپوشید. این نباید باعث شود که شما شبیه یک بازیگر سینما گریم شده‌ به نظر برسید، اما نباید پوستتان کاملا هم خشک باشد. یک کرم پودر خوب باعث می‌شود تا در پایان روز، کمی درخشش سالم روی پوست خود مشاهده کنید. فقط مطمئن شوید که هرگز با صورتی که روی آن کرم پودر وجود دارد، نخوابید!!

7. قیمت

وقتی صحبت از ویژگی های کرم پودر خوب و کیفیت بالا می‌شود، قیمت همیشه چیزی است که آن را درنظر نمی‌گیریم. حقیقت امر این است که بیشتر اوقات، برای آنچه به دست می‌آورید هزینه می‌کنید. به محصولات گران قیمت به دلیل مواد تشکیل دهنده آنها، ارزش پولی خاصی داده می‌شود. آنها کمتر احتمال دارد که پوست شما را از بین ببرند. چرا که فرمول‌هایی که در ساخت کرم پودر‌های گران قیمت به‌کار رفته، برای ارائه بهترین مواد ترکیب شده‌اند. مارک های ارزان قیمت، اغلب جایگزین‌هایی را در فرمول‌های خود ایجاد می‌کنند تا نتایج مشابهی را ارائه دهند. این “ترکیبات” می‌تواند باعث شکسته شدن پوست شما شود. چک چونه  همواره سعی کرده است که در قیمت بستر رقابتی ایجاد کند.

یک کرم پودر خوب

با این حال، قیمت تمام ماجرا نیست. برخی از مارک‌های ارزان قیمت بسته بندی بسیار مینیمالیستی دارند و از ترکیبات طبیعی و غیره برخوردار هستند. این مارک‌ها بیشتر به فرمول محصول توجه می‌کنند تا نحوه زیبایی در بسته بندی. یکی از مارک‌هایی که به ذهن می‌آید البته اوردینری است. از محصولات مراقبت از پوست گرفته تا آرایشی و…، از نظر ظاهری محصول را ساده نگه می‌دارند و بر روی خود محصول تمرکز می‌کنند. مواد آرایشی بسیار خوبی مانند این در بازار وجود دارد. با این حال، اکثر آنها تقریباً به اندازه کافی برای بازاریابی خود هزینه نمی‌کنند. به همین خاطر بسیاری از مردم از وجود آنها مطلع نیستند. برای یافتن آنها، باید کمی ریزبین باشید و در انتخاب‌های خود، سخت‌گیری بیشتری به خرج دهید.

اشتباهات رایج آرایش صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه