ویژگی های یک ریمل چشم خوب

هزاران سال است که توجه ویژه به آرایش چشم‌ها می‌شود. طی هزاران سال همیشه مژه‌های کشیده و مشکی که از دور معلوم باشد، مشخصه مهم برای زیبایی بانوان بوده است. بنابراین بیراه نیست اگر بگوییم که یک ریمل چشم خوب نقشی مهم در زیبایی چهره و آرایش کردن دارد. در واقع بیشتر اوقات اگر از ریمل استفاده نکنید، به این معنی است که اصلا آرایش کردن را بلد نیستید. البته باید بدانید که برای زیبا و پرپشت شدن مژه‌های شما توجه به نوع ریمل و نحوه صحیح ریمل زدن مهم است. در این مقاله سعی داریم تا ویژگی‌های یک ریمل چشم خوب و عالی را بررسی کنیم، پس تا انتهای این مطلب از چک چونه با ما همراه باشید. 

خصوصیات یک ریمل چشم خوب

بسیاری از خانم‌ها در مراجعه به فروشگاه لوازم آرایشی از مغازه دار می‌خواهند تا به آن‌ها یک ریمل چشم مناسب را معرفی کند. در برخی از اوقات مسئول فروش فروشگاه با توجه به یک خصوصیت خاص مانند ضد آب بودن یا قیمت مناسب به شما یک نوع ریمل را معرفی می‌کند. در برخی از موارد نیز مسئول فروش فروشگاه با توجه به سیاست فروشگاه برای فروش بیشتر یک محصول خاص شما را ترغیب به خرید آن می‌کند. بنابراین آگاهی از نوع محصول مورد نیاز شما در زمان خرید بسیار مهم است. باید بدانید یک تعریف ریمل خوب و مناسب برای هر کسی متفاوت است، این تعریف با توجه به خصوصیات چشم و همچنین نوع آرایش دلخواه شما متفاوت خواهد بود. به طور کلی می‌توان موارد ذیل را مهم‌ترین خصوصیات یک ریمل مناسب دانست:

 • پرپشت کننده مژه
 • قیمت مناسب
 • حجم دهنده
 • مشکی کننده مژه
 • بلند کننده مژه

البته این موارد با توجه به نوع نیاز خانم‌ها دارای اولیت‌بندی متفاوتی خواهند بود.

بخوانید: ویژگی های کرم پودر خوب

ویژگی های یک ریمل چشم خوب

انواع برس ریمل (فرچه ریمل)

تنوع فرچه انواع ریمل‌ها را می‌توان نکته‌ای مهم و البته ناشناخته برای یک ریمل چشم خوب دانست. برس ریمل در فرم‌دهی مژه‌ها و البته مایع ریمل نقشی مهم دارد و می‌تواند کیفیت آرایش چشم شما را به میزان قابل توجه ایی افزایش دهد. موارد ذیل شامل فرچه محبوب‌ترین انواع ریمل است و توجه به این موارد در فرچه ریمل می‌تواند به شما کمک کند تا ریمل خوب و مناسب را خریداری کنید.

 • فر کننده و حجم دهنده
 • بلند کننده، حجم دهنده
 • فر کننده
 • حجم دهنده
 • پرپشت کننده مژه
 • بلند کننده، حجم دهنده و فر کننده
 • فرکننده و جدا کننده

هر کدام از این فرچه‌ها دارای شکلی منحصر به فرد هستند و تاثیر خاص بر نوع آرایش چشم شما خواهند داشت.

خصوصیات یک ریمل چشم خوب

یک ریمل چشم خوب علاوه بر زیبایی چشم‌های شما، باید به راحتی و بدون هیچ مشکلی نیز پاک شود. شما باید بتوانید با استفاده از آرایش پاک کن و قبل از خواب، بدون کشیدگی و کندن مژه، ریمل خود را روی چشم‌های‎تان پاک کنید. در زمان خرید ریمل متوجه خواهید شد که ریمل خوب اصلا ارزان نیست، از خرید اجناس تقلبی و ارزان قیمت خودداری کنید تا چشم‌های شما در معرض آسیب و آلودگی قرار نگیرد. در برخی اوقات بعد از ریمل زدن متوجه خواهید شد که مژه‌های شما به هم چسبیده است. به جای استفاده از سوزن و اشیاء نوک تیز، با برس یک ریمل قدیمی و یا با استفاده از شانه کوچک مداد چشم این مشکل را حل کنید.

مجله هفتگی: نحوه استفاده از دستمال مرطوب، 40 روش جالب و هوشمندانه

مواد ریمل

باید علاوه بر سیاه کرده مژه‌های خود به مواد درون مایه ریمل خود توجه داشته باشید. این کار باعث می‌شود تا علاوه بر زیبایی مژه و ابرو خود به اصول مراقبتی از آن‌ها رسیدگی کرده باشیم. چنانچه در زمان خرید ریمل چشم متوجه شدید که از موادی نظیر پانتنول (ویتامین B۵)، روغن کرچک، روغن آرگان، ویتامین‌های A و E، عصاره‌های آرژنین، گندم و سویا، کراتین و … در آن استفاده شده است، باید بدانید که با یک ریمل خوب مواجه هستید.

ویژگی های یک ریمل چشم خوب

سبک و مخملی بودن مژه‌ها بعد از ریمل زدن

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که بعد از آرایش متوجه شده باشید که از قرار گیری مواد آرایشی بر روی پست خود احساس ناخوشایندی می‌کنید. سبک بودن محصولات آرایشی یکی از خصوصیات مهم و نشان دهنده کیفیت ساخت است. بنابراین در زمان خرید ریمل خود توجه داشته باشید که یک ریمل خوب به راحتی بر مژه‌ها پخش می‌شود و مژهای زیبایی را برای شما به ارمغان می‌آورد. مایع غلیظ، سنگین و البته با کیفیت ریمل چشم برای ایجاد پوششی مخملی و زیبا بر روی مژه‌ها بسیار مهم است. در ریمل‌های ارزان قیمت آبکی معمولا شاهد به هم چسیدن مژه‌ها یا ایجاده توده‌هایی بر روی آن‌ها خواهید بود.

فرمولاسیون عاری از مواد مضر

به لیست مواد تشکیل دهنده ریمل چشم خود حتما توجه داشته باشید. حتی اگر نخواهید مواد ریمل شما شامل مواد مغذی باشد، باید توجه داشته باشید که مواد تشکیل دهنده ریمل شما شامل مواد خطرناک نباشد. مواد نگهدارنده، الکل‌های مضر و عناصری سنگین مثل جیوه یا نیکل تشکیل دهنده یک ریمل خوب محسوب نمی‌شوند. به هیچ عنوان ریمل‌ها حاوی آلومینیوم را خریداری نکنید تا به سلامتی شما آسیب زده نشود.

دوام طولانی مدت و لطافت

دوام و ماندگار ریمل چشم یکی از ویژگی‌هایی است که برای مصرف کنندگان بسیار مهم است. به همین دلیل بسیاری از افراد تصور می‌کنند خرید ریمل‌ ضد آب بهترین گزینه برای آن‌ها است. این در حالی است که پاک کردن این ریمل‌ها خود نوعی مشکل محسوب می‌شود. پس به شما توصیه می‌کنیم تا در زمان خرید ریمل‌های خود تنها به دوام و ماندگار طولانی آن توجه داشته باشید تا در طول روز به طور مکرر نیاز به تجدید آرایش مژه‌های خود نداشته باشید.

ویژگی های یک ریمل چشم خوب

در زمان ریمل زدن باید به چه نکاتی توجه کنیم

چند راهکار ساده می‌تواند به شما کمک کند تا به فرم چشم دلخواه خود برسید. در ذیل چند تکنیک ساده البته کاربردی برای بهتر ریمل زدن ارائه شده است:

 • قبل از ریمل زدن، دیگر اجزای آرایش چشم خود را تمام کنید. ریمل زدن قسمت نهایی آرایش چشم محسوب می‌شود.
 • استفاده از فرمژه قبل از شروع ریمل زدن را فراموش نکنید.
 • در زمان ریمل زدن در ابتدا به پایین نگاه کنید.
 • از قسمت انتهایی مژه به سمت بالا برس ریمل را بکشید.
 • برای ریمل زدن مژه‌های پایین باید غلظت مایع برس خود را کمی کاهش دهید.
 • برای ریمل زدن مژه‌های پایین باید ریمل را فاصله روی مژه‌ها و به صورت عمودی حرکت دهید.
 • اگر ریمل خود را به صورت زیگزاگی حرکت دهید، فرم مژه‌ها بهتر خواهد بود.
 • برای مژه‌های کوتاه و بی‌حالت باید همراه ریمل معمولی خود از ریمل‌های فرم دهنده و بلند کننده استفاده کنید.
 • اگر دارای مژه‌های بلند هستید، تنها استفاده یکی دوبار با فاصله ریمل چشم حجم دهنده کافی است تا مژه‌های خوش حالت شما خودنمایی کنند.

نکاتی مهم برای افزایش عمر ریمل چشم شما

به شما توصیه می‌کنیم تا فرچه را در مخزن ریمل بچرخانید و تا جای ممکن از بالا پایین بردن فرچه در آن خودداری کنید تا طول عمر ریمل شما افزایش یابد. برای جلوگیری از خشک شدن ریمل در زمان ریمل زدن انگشت شست دست خود را بر روی محفظه ریمل بگذارید. از استفاده از ریمل چشم در مقابل کولر یا پنکه جدا خودداری کنید. از ریمل زدن در توالت با دستگاه تهویه نیز خودداری نمائید. بعد از استفاده از ریمل چشم توجه داشته باشید که درب تیوپی آن را به طور کامل ببندید.

علاوه بر این موارد باید به محل نگهداری ریمل چشم خود توجه داشته باشد که آن را در محلی تاریک با دمای کم نگه داری کنید. به شما توصیه می‌کنیم که اگر با ریمل خود کار ندارید، آن را در جعبه خود در یخچال نگهداری کنید.

از دیگر مقالات ما دیدن کنید: اشتباهات رایج در آرایش صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه