آرایش پاییزی دخترانه

در این مقاله چک و چونه، ۵ مدل آرایش پاییزی دخترانه را به شما معرفی میکنیم.

یکی از خاص‌ترین فصول سال که به عنوان پادشاه فصل‌ها معروف است و حال و هوای عجیب و غریب و رویایی ویژه خودش را دارد، فصل پاییز است. وقتی در انتهای نیمه اول سال به پاییز، فصل برگ‌های چند رنگ نزدیک می‌شویم، متوجه تغییرات تدریجی طبیعت، تاریکی زودهنگام هوا، زرد شدن برگ‌های درختان و سرسبزی طبیعت شده و گاه با ناچاری و گاه با اشتیاق خود را با این تغییرات سازگار می‌کنیم.

یکی از اصلی‌ترین و مشهودترین تغییرات ما در فصل پاییز، تغییر در پوشش و استایل‌مان است. لباس‌های گرم جایگزین پوشش‌های تابستانی می‌شوند و مدل موها و سبک آرایش و میکاپ نیز متحمل تغییراتی می‌شوند.
به خصوص در سال‌های اخیر با پیشرفت و توسعه صنعت مد و زیبایی و البته طرفداران در حال افزایش این صنعت سبک‌های آرایش متنوع‌تر شده‌اند، آرایش‌ها و سبک استایل‌های مخصوص هر فصل طراحی شده‌اند و روز به روز با اجرای خلاقیت‌ها و ابتکارها به روشی جدید به جذابیت‌ و زیبایی طبیعی می‌افزایند.

تحولات صنعت مد و زیبایی

 

باعث خوشحالی ست که امروزه (برخلاف قدیم‌تر ها! آرایش‌های عجیب و غلیظ دهه ۸۰ و..!) صنعت مد و زیبایی تنها به جذابیت‌های ظاهری کوتاه مدت فکر نمی‌کند و با توجه علوم پزشکی و روانشناسی در حال حرکت در مسیر روشن و تازه‌ای است.

مدل‌های آرایش امروز همان طور که در سبک‌های جدید آرایش پاییزی و سبک‌های مینیمال مشهود است‌، در حال گرایش به مدل‌های ساده گرایانه و میکاپ نچرال یا طبیعی هستند و به سلامت فرد به خصوص زیبایی طبیعی پوست و همچنین سلامت روحی دختران (افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس برای پذیرش زیبایی‌های طبیعی) اهمیت می‌دهند.

با بازدید از عکس‌های مجلات مد، استایل و میکاپ سلبریتی‌های مطرح دنیا در زمینه مد و زیبایی، ستاره‌های هالیوود و.. می‌توان به این موضوع پی برد. این تحول روشن در صنعت مد و زیبایی می‌تواند زمینه رشد و بهبود روان دختران جوان و نوجوان پیرو این صنعت را فراهم کرده و از لحاظ زیست محیطی، پزشکی و سلامت نیز پیامدهای مثبت قابل توجهی داشته باشد.

مدل آرایش پاییزی دخترانه

مطالب پیشنهادی: نحوه ترمیم موی دکلره شده 

از آنجایی که رنگ و بوی زندگی در پاییز متفاوت از فصول دیگر سال است و همرنگی میکاپ و استایل با رنگ‌های جذاب و گرم طبیعت در این فصل می‌تواند سبب جذابیت بیشتر استایل‌مان شود، در ادامه این نوشته قصد داریم به ۵ مدل آرایش پاییزی دخترانه بپردازیم. اگر شما هم از طرفداران صنعت مد و زیبایی هستید و علاقه‌مند هستید با بکارگیری ترفندهای آرایشی با تم پاییزی، در پادشاه فصل‌ها زیبا بدرخشید، با ما همراه باشید.

معرفی ۵ مدل آرایش پاییزی برای

درخشش در پادشاه فصل‌ها
برای طراحی میکاپ با سبک پاییزی، حفظ سادگی و زیبایی طبیعی اجزای صورت به خصوص پوست از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. آرایش به سبک پاییز یعنی آرایش به سبک تحولات شگفت انگیز طبیعت؛ و زیبایی طبیعت یعنی زیبایی در عین سادگی و هماهنگی!

به خصوص در فصل پاییز، طبیعت گرم‌ترین و دلنشین‌ترین ترکیب رنگ‌هایش را به نمایش می‌گذارد. به همین دلیل است که در آرایش پاییزی نیز به ویژه در میکاپ چشم و لب و گونه (سایه‌های گرم و رژ لب با تم قهوه‌ای، نارنجی ملایم به کار می‌روند.) رنگ‌های گرم و جذاب به کار رفته و احساس صمیمیت پاییز را به ما القا می‌کنند.

اما برای یک آرایش پاییزی دخترانه جذاب از چه عناصری باید استفاده کنیم؟ در آرایش پاییزی میکاپ چشم‌ها، استفاده از خط چشم و سایه چگونه است؟ لب‌ها با چه رنگ رژ لب هایی و چگونه میکاپ می‌شوند؟ برای حفظ زیبایی طبیعی پوست در آرایش گرم چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

مدل اول

آرایش پاییزی پوست با حفظ زیبایی طبیعی
سبک‌ آرایش‌های متنوعی برای آرایش پوست در فصل پاییز وجود دارند. یکی از عجیب‌ترین این سبک‌ها مدل آرایش پوست بدون کرم پودر است که عمدتا بر فرآیندهای پاکسازی و مراقبت پوستی تمرکز دارد. اما در مدل رایج و زیبای پاییزی، موادی چون کانسیلر و کرم پودر به کار می‌روند.

در این مدل آرایش، پس از پاکسازی و رطوبت رسانی به پوست، از کانسیلر برای رفع تیرگی‌ها و لک‌های پوستی استفاده کرده، سپس با کرم پودری همرنگ با پوست، سطح پوستتان را به خوبی پوشش می‌دهید. توجه داشته باشید که کرم پودری که استفاده می‌کنید، از لحاظ نوع خشک یا آبرسان متناسب با نیاز پوستتان باشد.

آرایش پاییزی

مدل دوم

مانور دادن روی گونه و اجزای مختلف پوست 

استفاده از کرم پودر برنزه در برخی نواحی مثل گوشه‌های پیشانی و بینی و گونه‌ها باعث جذابیت بیشتر آرایش‌تان می‌شود اما زیاده روی در استفاده از پودر برنزه میکاپ‌تان را از حال و هوای پاییز خارج می‌کند. در مورد رژ گونه نیز بهتر است رنگ‌های پاییزی نارنجی، قهوه‌ای یا طلایی را به کار ببرید. رژ گونه‌های براق نیز گزینه‌های خوبی برای پاییز هستند.

مدل سوم

میکاپ جذاب چشم‌ها، جذابیت کل چهره را به همراه دارد
چشم‌ها مهمترین اجزای صورت هستند و زیبایی میکاپ چشم، زیبایی کل صورت را به ارمغان می‌آورد. در آرایش پاییزی، استفاده از خط چشم و سایه قطور و پررنگ چندان رایج نیست. خط چشم‌ها معمولا ظریف و به شکل مدل رایج گربه‌ای کشیده شده و گاهی با رنگ‌های روشن، میکاپ را به کلی متحول می‌کنند.

در مورد ریمل چشم اما؛ ریمل چشمی که در آرایش پاییزی دخترانه به کار می‌رود، معمولا به منظور تقویت جذابیت طبیعی چشم‌هاست و آنچنان آشکار و غیر طبیعی مژه‌ها را پر پشت نمی‌کند. در سبک آرایش‌های رایج پاییزی، استفاده از ریمل چشم کم و ناچیز است و تنها برای افزایش نچرال جلوه چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد. ریمل‌های قهوه‌ای در کنار ریمل‌های مشکی کاربرد زیادی در میکاپ مینیمال پاییزی دارند.

مدل چهارم

سایه چشم‌ها در آرایش ملایم پاییزی
بر عکس دهه ۷۰ و ۸۰، امروزه سایه‌های چشم جیغ به رنگ‌های عجیب و غریب سبز و آبی و… کاربرد چندانی در میکاپ و به خصوص میکاپ‌های ملایم پاییزی ندارند. سایه‌های ملایم و دلنشین به رنگ‌های طلایی، بژ، قهوه‌ای و گاها مشکی گزینه‌های مناسبی برای آرایش پاییزی هستند. با کمی ابتکار و خلاقیت می‌توانید از دو رنگ سایه در بالا و پایین چشمتان استفاده کرده و آرایش پاییزی حرفه‌ای‌تری انجام دهید.

آرایش پاییزی دخترانه

مطالب پیشنهادی: ترند آرایش پاییزه 

مدل پنجم

میکاپ پاییزی برای لب‌؛ تیر خلاص را بزنید!
و اما آخرین مدل آرایش پاییزی مربوط به لب است. برای زیبایی لب‌ها اول از همه به سلامت پوست این ناحیه توجه کنید و به منظور زیبایی طبیعی آن از بالم‌ لب‌های موجود کمک بگیرید. در مورد رنگ رژ لب ، رژ لب‌های مورد استفاده در آرایش پاییزی معمولا در رنگ‌هایی با تم این فصل هستند؛ رنگ‌های قرمز، نارنجی، گلبهی، جگری، شرابی و رنگ‌هایی از این دست، بهترین ترکیب‌های پاییزی را ایجاد می‌کنند.

توجه داشته باشید که نه تنها در میکاپ فصل پاییز، بلکه در همه میکاپ‌هایتان، روی یکی از دو عنصر اصلی صورت چشم‌ها یا لب مانور دهید. به عنوان مثال اگر چشم‌هایتان را با میکاپی غلیظ آرایش کرده‌اید، رژ لبی ملیح و دلنشین انتخاب کنید و بلعکس.

سخن پایانی

 

در این نوشته سعی کردیم به طور کامل و کاربردی به معرفی سبک میکاپ پاییزی و ۵ مدل آرایش پاییزی دخترانه بپردازیم. فراموش نکنید که جذابترین آرایش شما لبخند و اعتماد به نفس‌تان است. از سلامت روح و جسم خود مراقبت کنید و به زیباترین ورژن خود تبدیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه